اهداف و چشم انداز :

 بارها با این صحنه آشنا روبرو شده ام ، فارغ التحصیلان دانشگاه که با مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری  پس اخذ مدرک و بعد از آنکه با شرکت در آزمون استخدام ، انجام مصاحبه شغلی ، معرفی دوست و آشنا و یا با امضاء طلایی ، وارد یک شرکت خصوصی و یا سازمان عمومی و دستگاه اجرایی می شوند . روزهای اول همه چیز خوب بنظر می رسد ولی آرام آرام سوالات و ابهامات در بین همکاران و مدیران بالادستی ایجاد می گردد . چرا این تازه وارد نمی تواند فلان موضوع را تحلیل کند ، چرا فلان مسئله برایش لاینحل است ، چرا دست به آچار نیست ، چرا محاسبات ، طراحی ، سند زدن ، ارتباط برقرار کردن ، کار با فلان دستگاه و یا نقشه خوانی و کلی چیز دیگر برحسب نوع شغل و به اقتضای مدرک تحصیلی   را نمی داند .

          فاصله بین آموزش های آکادمیک و نیاز های بازار کار  ،  تفاوت آنچه دانشجو در دانشگاه آموخته با آنچه در محیط کار و اداره و کارگاه از او می خواهند  در بسیاری از مواقع به گونه ای است که فارغ التحصیلی که با زحمت بسیار ، شب نخوابیدن ها و تلاش سالهای متمادی موفق به اخذ مدرکی ارزشمند از دانشگاهی معتبر شده است ، هنگامی که در بطن کار واقعی قرار می گیرد  خود را خلع سلاح و نا آشنا می یابد . همه چیز یا لااقل بخش مهمی از وظایفی که بر عهده او گذاشته شده است گنگ و غیر ملموس و  متفاوت است .

          شخصاً  به کرات شاهد این چنین صحنه هایی بوده ام و بسیاری از شما هم شاید با من هم نظر باشید .    فارغ التحصیلانی که نمی توانند در فضای کسب و کار حرف جدی برای گفتن داشته باشند و مدیران و کارفرماهایی که  نمی دانند این نا کارآمدی از ضعف علمی است یا تنبلی و کم کاری ، رفتاری عامدانه است و یا تلاشی نافرجام ، از سر غرور و خود بزرگ بینی کارمند جدید است یا از سر استیصال و واماندگی !

امیدوارم   برگزاری کارگاههای آموزشی کوتاه مدت و دوره های اجرایی و کاربردی  میان مدت  ، آنگونه که   در دپارتمان ارتباطات و اطلاعات برنامه ریزی و فصل بندی شده است ،  این فاصله و خلاء را به نحو شایسته ای ترمیم نماید . فارغ التحصیل کاربلد و چیره دستی که با استفاده از دانش آموخته در دانشگاه و مهارت و توانمندی فرا گرفته در دوره های آموزشی این دپارتمان به خوبی می تواند  در فضای کسب و کار ، بهتر ، شایسته تر و موثر تر  مسیر موفقیت و پیشرفت را به سرانجام مقصود برساند .

   دپارتمان ارتباطات و اطلاعات ، یک مجموعه تخصصی است که با کادری مجرب و اساتیدی صاحب نام ، نسبت به برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی کاملاً کاربردی و اجرایی  و همچنین برگزاری همایش های منطقه ای و ملی مرتبط با حوزه های ارتباطات ، مدیریت ، رسانه و روابط عمومی ، اقدام می نماید .

هدف اصلی این دپارتمان ، رشد و  توسعه  توانمندی های اجرایی و عملیاتی  و همچنین  ارتقاء مهارتهای فردی و اجتماعی  دانشپذیران دوره ها ، کارگاههای آموزشی و همایش های برگزار شده ، می باشد .

ارتقاء مهارتهای فنی ، فردی و اجتماعی  مردم جامعه ، به ویژه فارغ التحصیلان جویای کار و شاغلانی که صرفا به تحصیلات آکادمیک بسنده کرده اند و در محل کار اعتماد بنفس کافی را نداشته و یا توانمندی تغییرات مثبت و انجام خلاقانه و اثر بخش فعالیت های جاری و وظایف خود را ندارند ، چشم انداز زیبایی است که این دپارتمان در مسیر خود همواره به دنبال آن بوده و با استعانت از خداوند متعال و تلاش بی وقفه و اعتماد و اطمینان به همراهی و همگامی متخصصان و دلسوزان عرصه ارتباطات و مدیریت ، باور دارد که این چشم انداز زیبا دست یافتنی است .

معرفی دپارتمان :

دپارتمان ارتباطات و اطلاعات ، یک مجموعه تخصصی است که با کادری مجرب و اساتیدی صاحب نام ، نسبت به برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی کاملاً کاربردی و اجرایی  و همچنین برگزاری همایش های منطقه ای و ملی مرتبط با حوزه های ارتباطات ، مدیریت ، رسانه و روابط عمومی ، اقدام می نماید .

هدف اصلی این دپارتمان ، رشد و  توسعه  توانمندی های اجرایی و عملیاتی  و همچنین  ارتقاء مهارتهای فردی و اجتماعی  دانشپذیران دوره ها ، کارگاههای آموزشی و همایش های برگزار شده ، می باشد .

بدون تردید افراد توانمند و چیره دست  ،  موفقیت بیشتری در کسب و کار به دست خواهند آورد  و    اثر بخشی بالاتر و ارزشمندتری  در  محل خدمت خود برجای خواهند گذاشت  و  به سرمایه های انسانی گرانقدری  تبدیل می شوند که  مورد تقاضا و اقبال سازمان ها و شرکت های بسیاری خواهند بود و در بازار کار سریعتر و راحت تر به انتخاب شغل خواهند پرداخت .